Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

PAPIERY ŚCIERNE NA SUCHO GRADACJA P40

Gradacja P40 to granulacja zgrubna, od której można zacząć szlifowanie.

Papiery ścierne do szlifowania bez użycia wody występują w rolkach szerokości 115mmm i 75 mm

Duża liczba granulacji papierów ściernych, nasuwa się pytanie o zasadę kolejności ich stosowania. Ze względów ekonomii pracy i jakości obróbki szlifierskiej, aby uzyskać powierzchnię o określonej, wyższej niż wyjściowa gładkości, przyjmuje się zasadę szlifowania co drugą granulacją z szeregu gradacji FEPA, począwszy od mniejszej do większej. Inaczej mówiąc, w procesie prawidłowego szlifowania możemy pominąć jedną granulację lub dwie do siebie wartościowo zbliżone.

Możesz też zakupić papier do pracy na sucho w innych gradacjach P40 - P600.

P60

P60

P80

P80

Papiery ścierne na sucho P40

Papier ścierny - WHITE - INDASA - R115 - P40 - 50MB Papier ścierny - WHITE - INDASA - R115 - P40 - 50MB
Producent: INDASA
Cena:

136,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
( 1 mb = 2,72 zł )

Cena netto: 110,57 zł

szt.
zobacz więcej

ZIARNO ŚCIERNE W MATERIAŁACH NASYPOWYCH

W narzędziach ściernych nasypowych, do których zalicza się między innymi rolki ścierne, stosuje się głównie ziarna ścierne z węglika krzemu (SiC), zwanego również karbokorundem, oraz tlenku glinu (Al2O3), czyli elektrokorundu. W przypadku ziaren z węglika krzemu stosuje się m.in. ich odmianę czarną i zieloną, zaś w wypadku elektrokorundowych - szlachetną, zwykłą, półszlachetną lub mieszaną, stopową (chromową i cyrkonową). Ziarna wymienionych materiałów ściernych produkowane są w różnych wielkościach, które nazywa się ziarnistością albo granulacją.

GRANULACJA PAPIERU ŚCIERNEGO

Gradacja papieru to inaczej ziarnistość. Zalicza się do podstawowych parametrów technicznych charakteryzujących materiały ścierne nasypowe. Określa on m.in., do jakiego rodzaju obróbki nadaje się dane narzędzie ścierne: zgrubnej, pośredniej czy wykończeniowej. Wielkość ziarna (granulacja) jest standaryzowana m.in. normami Stowarzyszenia Europejskich Wytwórców Wyrobów Ściernych (FEPA). Zgodnie z nimi podaje się ją w mikronach (μm), a ustala, m.in. przesiewając ziarna przez specjalne sita.

Granulację wg norm FEPA oznacza się symbolicznie za pomocą litery „P” i liczby dwu-, trzy- lub czterocyfrowej, np. P24, P60 czy P80, przy czym pierwszą liczbą jest 12, które oznacza ziarno największe (1815 μm), a ostatnią – 2500, którym oznaczono najmniejsze o wielkości 8,4 μm (±0,5 μm).

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl