SZLIFIERKI
Szlifierki są niezawodnymi narzędziami o wszechstronnym zastosowaniu podczas obrabiania powłok lakierniczych.
W zależności od rodzaju, zapewniają skuteczne szlifowanie, a nawet cięcie i polerowanie materiałów.
Dzięki temu nadają końcowego kształtu powierzchniom poddanym wcześniejszym obróbkom.
- Szlifierki akumulatorowe zapewniają nieograniczoną mobilność. Wbrew pozorom nie odbiegają efektywnością pracy od urządzeń podłączonych do gniazdka elektrycznego. To zasługa solidnych silników i akumulatorów litowo-jonowych. Ten rodzaj urządzeń charakteryzuje się z reguły niską wagą oraz kompaktową budową.
- Szlifierki elektryczne muszą mieć stały dostęp do napięcia 230V. Zapewniają stabilne działanie oraz pracę o stałej wydajności.
- Szlifierki pneumatyczne często wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych i mechanicznych. Do ich prawidłowego działania niezbędna jest sprężarka powietrza.
762,00 zł
Cena netto: 619,51 zł
850,00 zł
Cena regularna:
1 050,00 zł
Cena netto: 691,06 zł
2 250,00 zł
Cena regularna:
2 500,00 zł
Cena netto: 1 829,27 zł
29,50 zł
Cena netto: 23,98 zł
1 554,72 zł
Cena netto: 1 264,00 zł
51,00 zł
Cena netto: 41,46 zł
37,56 zł
Cena netto: 30,54 zł
51,00 zł
Cena netto: 41,46 zł
Praca przy użyciu szlifierek – ogólne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa
1. Tarcze szlifierek muszą być całe i nieuszkodzone, dlatego trzeba je dokładnie sprawdzić zanim zostaną zamontowane. Oględziny polegają na delikatnym stukaniu w tarcze, co pozwala wykryć niedostrzegalne gołym okiem zewnętrzne pęknięcia.
2. W trakcie transportu (najlepiej ręcznego) trzeba chronić tarcze przed uderzeniami i wstrząsami. Można przewozić je na resorowanym i wyposażonym w koła ciśnieniowe wózku. Pod przewożonymi w ten sposób tarczami (a w razie przewożenia większej liczby także między tarczami) powinien znaleźć się piasek, wióry, opiłki lub inny miękki materiał.
3. Nie należy przetaczać tarcz po podłodze z uwagi na możliwość powstania w nich drobnych, ale niebezpiecznych pęknięć.
4. Nie wolno stosować tarcz o mniejszej dopuszczalnej prędkości obrotowej niż prędkość obrotowa szlifierki.
5. Średnicę otworu tarczy należy dobrać do średnicy wrzeciona.
6. Trzeba upewnić się, że tarcza jest mocno zaciśnięta na wrzecionie przez przekładki wykonane z materiałów takich jak miękkie drewno, tworzywo sztuczne, filc czy guma.
7. W trakcie pracy obrabiarka wyposażona w tarcze szlifierskie musi być podłączona do wentylacji wyciągowej, natomiast wloty wyciągów powinny znajdować się możliwie